Vinaora Visitors Counter

A hónapban

IP címed: 18.222.184.0
2024-05-13 20:38

A német nyelvterület gyermekek által kedvelt őszi ünnepe a Márton nap november 11-én. Ezen a napon van Márton névnap Magyarországon. Nálunk is többféle hagyomány és mondás kapcsolódik e naphoz.

Minden évben változatos feladatok várnak elsősorban az iskolánkban németet tanuló gyerekekre, de persze az angolosok is részt vehetnek egyes feladatok megoldásában.

Idén is több napos program kerekedett a Márton projekthéten: először is minden tanuló kapott egy „útlevelet” (Pass zum Martinstag), amelyben gyűjtögethette a feladatokért járó pecséteket. Milyen feladataik voltak? Több olyan, amit már a délelőtti órákon teljesíthettek: Márton napi mondások, énekek, rejtvények és a kisebbeknél „Bastelarbeit”, ami magyarul a kézműves alkotást jelenti. Voltak versenyfeladatok is, amiket otthon készíthettek el: lámpás, rajz, liba vagy emberke alakú sütemény készítése. A győztes kb. 35cm-es mézeskalács libát egy 4. osztályos angolos kislány - Csendes Hanna – készítette el. A győztes rajz – egy római katonának öltözött lovagló liba –Szűcs Anna Szófia, szintén 4. osztályos kislány rajza lett.

Természetesen a legjobban kedvelt libakeresés sem maradt el. Idén az iskola épületében valamint az udvaron elrejtett 20 db kis libarajzot kellett megtalálni és a szavakból egy rövid Márton napi szöveget beírni az útlevelükbe.

Az eredményhirdetés stílusosan Márton napján, november 11-én 11 órakor volt, ahol nem maradt el a „cukoreső” sem.

Köszönet azoknak a szülőknek, akik segítettek a gyermekeiknek a sütemények elkészítésében.

Vassné Veréb Judit német nyelvtanár

Logo1